Tallrikar Kina 1700-tal
2021-04-04
896490
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, porslin Kina, 1700-tal, 4 av dem med dekor i underglasyrblått av landskap respektive blommor, 1 med polykrom blomsterdekor, diameter diameter 22,5-23 cm.
Bruksslitage, nagg, en av dem lagat.