Golvvas av Oiva Toikka

Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka
Golvvas av Oiva Toikka

Klubbat för:

110 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

OIVA TOIKKA, vas, "Bambu", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets andra hälft, lila och blå glasmassa, höjd 63,5 cm, diameter 13 cm

Smärre slitage

896329

2021-04-01