Ett par saltkar, 1800-talets början
2021-04-18
896221
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, pläter med violetta glasinsatser, höjd ca 6 längd 9,5 cm
Skador: Åldersrelaterat slitage, bristningar, glas med mindre tillverkningsdefekter