Osmanskt bälte i silver
2021-04-01
895795
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
OSMANSKT BÄLTE i silver, 1800-tal, stämplat, graverad dekor i form av hus samt filigranarbete, längd ca 80 cm, vikt ca 467 g
Bruks och åldersrelaterat slitage