Skålfat Kina
Klubbat för:
1 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SKÅLFAT 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, med Guangxu´s sex karaktärs märke, dekor i famille rosefärger, med motiv av femkloade drakar jagandes den flammande pärlan, diameter 8,5 cm.
Kuntoraportti
Lättare slitage och tillverkningsdefekter.
894042
Päivämäärä:
2021-03-28