Lockurna samt vas Kina
2021-03-27
893238
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA samt VAS, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom blomsterdekor, märkta med sex karaktärsmärke i botten, höjd 31-32 cm.
Bruksslitage, glasyrbortfall.