Golvurnor med lock Kina
2021-03-27
893101
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GOLVURNOR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, sent 1900-tal, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkta med fyra karaktärsmärke i botten, lockknoppar i form av fohundar, höjd 82 cm.
Lättare bruksslitage. Ett lock lagat.