Petter Adolf Sjöberg ljusstakar 1 par
2021-03-19
892381
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
PETTER ADOLF SJÖBERG (verksam 1798-1833), ljusstakar, silver, Stockholm 1807, sengustavianska, fyllda, kolonnformade skaft, fotplatta med nollgaller, på kulfötter, höjd 18-19 cm
Säljes till förmån för Cancerfonden
En ljusmanchett saknas, bucklor, slitage