Ljuskrona empirestil
2021-03-19
892219
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, för fem ljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, höjd ca 60, diameter 58 cm
Säljes till förmån för Cancerfonden
Slitage, sneda ljusarmar