Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
BROSCHNÅL, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, mikromosaik med motiv av ett torn, 2,8 x 2,2 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
891883
2021-04-18