Pastejform från tidigt 1800-tal Rörstrand
Klubbat för:
4 400 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
RÖRSTRAND, pastejform, tidigt 1800-tal, flintgods, blåvit dekor med lejonformat handtag, märkt RÖRSTRAND i godset, höjd ca 12, 30x23 cm
Kuntoraportti
Locket med flertalet lagningar, åldersrelaterat slitage
891493
Päivämäärä:
2021-03-22