Halmstadgruppen färglitografier
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HALMSTADGRUPPEN, mapp med 6 stycken (varav 3 ramade) signerade och numrerade 297/350, färglitografier
"Strandbild", Sven Jonson, "Ljuset från öster", Waldemar Lorentzon, "Cirkuspriset är noll", Stellan Mörner, "Ny förankring", Axel Olson, "Den vackra TV-reportern", Erik Olson, "Huvud från Ibiza", Esaias Thorén. Bladstorlek ca 47 x 63 cm vardera.
Mörner gulnad
891038
2021-03-17