Soffa
Klubbat för:
4 200 SEK
6 000 SEK
SOFFA, gustavianskt stockholmsarbete, troligen Johan Erik Höglander (verksam 1777-1813), bemålad, skuren dekor, signerad IEH, längd 189, sitthöjd 40 cm
Säljes till förmån för Cancerfonden
Senare bemålad, lagningar, något snedställada framben
890961
2021-03-18