Ljuskrona i gustaviansk stil av hagamodell
Klubbat för:
1 900 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
LJUSKRONA, gustaviansk stil, hagamodell, omkring 1900-talets mitt, 6 ljusarmar, stomme av mässing, rikligt behängd med olikslipade prismor, genombruten kronring med 9 ljuspunkter, centralt med fasettslipad spira, botten med blåtonat glas, diameter ca 59, höjd ca 95 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, enstaka prismer kan saknas, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
890762
Päivämäärä:
2021-03-18