Fat och skål Kina
2021-03-28
890555
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
FAT, 2 st, SKÅL, Kina, 1900-tal, fat med blå underglasyrdekor (diameter 27 respektive 30 cm) samt skål med polykrom dekor (diameter 27,5 cm).
Något bruksslitage, faten med kantflisa.