Cremekoppar och fat Kina Famille Rose
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CREMEKOPPAR, 1 par samt FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose-färger, 22x22,5 respektive höjd 10 cm.
Ytslitage efter ålder, ställvis bortnött gulddekor, mindre tillverkningsdefekter samt fatet med några glasyrnagg på kant.
889841
2021-03-27