Eric Björkman kalk silver
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC BJÖRKMAN, kalk, silver, Eskilstuna, 1817, invändigt förgylld, klockformad cuppa, på hög fot, svisselerad dekor av bandrosetter, höjd 12 cm, vikt 120 gram.
Mindre lagning, åldersrelaterat slitage, smärre bucklor, gravyr.
889341
2021-03-21