Einar Telander dopskål sterlingsilver
2021-03-12
889314
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
EINAR TELANDER, dopskål / skål, sterlingsilver, Lidingö 1978, tillverkad i Einar Telanders silversmedja, 46 x 39, höjd 7 cm, vikt ca 2350 gram
Proveniens: Familjen Telander, Saltsjö-Boo
Ingår i temaauktionen Selected Silver
Minimalt slitage