Tronande Buddha
2021-03-13
888890
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
TRONANDE BUDDHA, 1800-tal, Japan, träskuren med förgyllning och lackdekor, löstagbar buddha, höjd ca 80 samt största bredd 27 cm
Renoverat och kompletterat, mindre bitar borta, brott och bortfall av ytbehandlingen, något lös i konstruktionen