Fat Kina 1900-tal
2021-03-27
886755
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1900-tal, rik dekor i famille rose med figurscener samt kinesiska fasaner, pioner, skriftrullar mm, förgyllda detaljer, diam ca 35 cm
Tillverkningsmistor i glayren förekommer.