Lockurnor ett par Kina 1900-tal
2021-03-27
886754
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LOCKURNOR, ett par, Kina, 1900-tal, glaserat gods, dekor i famille rose färger med figurscen samt rik dekor med fåglar, fjärilar, pioner mm, förgyllda detaljer, höjd ca 26 cm inkl lockknopp
Tillverkningsdefekter förkommer. Förgyllning med lätt slitage.