Tapio Wirkkala vas samt Lena Bergström flaskproppa
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS SAMT FLASKPROPPAR, 3 dlr., glas, Tapio Wirkkala (1915-1985), Iittala, etikettmärkt, signerad, höjd ca 20 cm, samt Lena Bergström (född 1961), "Tokyo", 2 st, Orrefors, i originalemballage
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Vas med slitage på fotring
886712
2021-03-13