Golvvas 1800-tal Kina
2021-03-10
886706
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), med hänklar i form av drakar, polykrom dekor av reserver med bergslandskap, höjd ca 63 cm
Lagningar, borrad, stjärnspricka i botten