Gustaviansk byrå
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets senare del, sengustaviansk, 3 lådor, översta lådan med fackinredning, fanerad i mahogny, draghandtag i mässing, nyckelskyltar i ben, höjd ca 81, 106x53 cm
Ett bakben skadat och ostadigt, äldre fanerbortfall, torrsprickor, delvis senare nyckelskyltar, saknar nyckel
884328
2021-03-02