Vas och fat Japan 1900-tal
2021-03-04
883807
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, FAT, 3 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, botten med märke, höjd ca 28, diameter 23 cm
Nagg, ett fat med spricka, vasen med kantretusch