Stig Lindberg vaser 2 st
2021-03-13
883799
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STIG LINDBERG (1916-1982), fat målad fajans, Gustavsberg, 1960-tal, signerad Gustavsbergs studio SWEDEN, samt målarsignatur, diameter 40 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Glasyrdefekter