Silverbestick, modell "Olga"
2021-03-02
883601
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BESTICK, 4 dlr, silver, modell "Olga" bestående av tårtspade Gustav Dahlberg, Malmö 1863, såsslev, August Friedrich Krollpfeifer, Helsingborg 1865, bordssked, Johan Fredrik Tynelius Helsingborg 1902 samt matsked otydliga stämplar, totalvikt ca 237 g
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, märken