Tallrik, "Flora Danica"
Klubbat för:
2 800 SEK
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, tallrik, "Flora Danica", Danmark, porslin, polykromt bemålad dekor av blomma ur den danska floran, "Geum rivale L", brätte med förgyllda kantränder, märkt Royal Copenhagen, daterad 1965 samt numr. 20/3554, diameter 23 cm
Smärre bruksslitage
881494
2021-02-25