Kinesiskt porslin
2021-03-01
881308
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KINESISKT PORSLIN 7 dlr, penselvas, skålare samt fat, 1800-1900-tal, penelvasens höjd ca 30 cm
Ett par nagg på skålen med figural dekor, slitage