Gustavsberg Empire matservis
Klubbat för:
1 800 SEK
3 500 SEK
GUSTAVSBERG, "Empire", matservis, 120 dlr, porslin, röd samt förgylld dekor, bestående av: 19 matallrikar, 36 djupa, 14 bordstallrikar, 23 assietter i varierande storlekar, 5 uppläggningsfat, 8 uppläggningsskålar, 13 kaffekoppar med fat, 2 såsskålar, skål
Beläggningar, slitage, nagg och sprickor kan förekomma
881173
2021-02-23