Bägare, Johan Söderdahl, Söderköping
2021-02-28
880463
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, silver, stämplad Johan Söderdahl, (verksam -1756-1799 i Söderköping), Söderköping 1762, fot med vågband i relief, godronnerad fot, svisselerad och stämplad dekor, åldermansranka, ägarinitialer A.O.S., höjd 10,5 cm, vikt 79 g
PROVENIENS: Östgötskt samlarhem