Guanyin Kina 1900-tal
2021-02-25
880414
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GUANYIN, keramik, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor i underglasyrblått, höjd ca 74 cm
Tillverkningssprickor, en hand lagad, nagg