Tallrikar, 8 st, Kina 1700-1800-tal
2021-03-02
880406
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 400 SEK |
TALLRIKAR samt KANNA med lock, 8+1 st, porslin, Kina, 1700-1800-tal, 1 par samt 6 udda, olika dekor, diam 23-24 cm, kannans höjd ca 15 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Nagg, skador