Ringar örhängen brosch hängen silver
2021-02-23
880309
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
RINGAR, 2 st., reglerbara skenor, HÄNGE, Theresia Hvorslev, sterlingsilver, Mema, Lidköping 1970/80-tal, ÖRHÄNGEN, 5 par, silver varav 1 par, 18 k guld, skruvsystem, clips samt stift, delvis med markasiter, clips föreställande näckrosblad, RING, 18 k ringskena samt silver, BROSCH, sterlingsilver, emaljdekor av två ansikten, stämplad JTH (Jens Tage Hansen-Copenhagen), 2,4x1,9 mm, HÄNGEN, 4 st., sterlingsilver, samearbeten, Sigurd Åhman AB, Jokkmokk 1990
Ringens sten med skada samt markasiter saknas