Bålskål Kina
2021-03-01
879420
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, polykrom dekor av blommor och fjärilar, diameter 36,5 cm, höjd 16 cm.
Lättare bruksslitage.