Bålskål Kina
2021-02-21
879221
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av prunus i underglasyrblått, höjd ca 16, diameter 40 cm
Botten med stjärnspricka, lagning