Lykta, 1800-tal
Klubbat för:
19 000 SEK
15 000 SEK
LYKTA, 1800-tal, för ett ljus, monteringar i brons och mässing, munblåst lykta och lock, krans med pärlstav och girlanger, ljushållare med bajonettfattning, höjd 71, diameter 27 cm
Glas med viss beläggning/slitage, kompletteringar
878745
2021-02-28