Giancarlo Piretti stolar
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 2 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad bok, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199
Slitage, skador, fanérbortfall
878692
2021-02-17