Halsband med medaljong i silver
2021-02-21
877712
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
HALSBAND med medaljong, silver, tidigt 1900-tal, medaljongen med dekor i form av två amoriner, halsbandets längd c 50 cm, vikt ca 31,7 g
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Pappersrest på medaljongens ena sida, bruks och åldersrelaterat slitage