Broscher
2021-02-21
877676
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BROSCHER, 3 st, en med snäckkamé, förgylld metall, en med målad porslin i form av gosse med hatt, den tredje i pietra dura med inlagd sten infattad i förgyllt silver, den största broschen ca 6,5 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Botten till den i pietra dura lös, bruks och åldersrelaterat slitage