Vägglampett, troligen England/Irland, 1800-tal
2021-02-14
876344
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄGGLAMPETT, troligen England/Irland, 1800-talets slut, stomme av metall, rikligt slipad och ornamenterad dekor, 5 lösa ljusarmar av slipat glas med slipade ljuspipor och manschetter, längd ca 55 cm