Silverskål på fot Italien
2021-02-15
875948
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅL PÅ FOT, silver, 1800-talets första hälft, senempire, Italien, dekor av lejonmaskaroner med hänklar, höjd ca 14 cm, vikt ca 214 g
Mindre bucklor vid lock