Taklampor
2021-02-19
875346
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPOR, 7 st, Erco, 1900-talets andra hälft, vitlackerad metall samt innerskärm av mässing, höjd ca 37 diameter 30 cm
Bruksslitage, en av lamporna med ställvist omfattande slitage med rostangrepp