Hänge 14 k guld
2021-02-16
875013
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
HÄNGE, 14 k guld, dekor med olikfärgade fasettslipade stenar, importstämplat S:t Petersburg, omkring 1910, höjd inkl. ögla 5,5 cm, vikt ca 5 g
Stenar med hack och slitage, några stenar ej riktigt centrerade i sina klor, ögla med slitage