Krutprovare 1800-tal
2021-05-30
873425
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KRUTPROVARE, omkring 1800-talets mitt, monterad på träkloss, höjd inklusive kloss ca 17, 25x7 cm
Ingår i specialauktion Vapen
Träklossen avkortad