Gallerskål Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor i underglasyrblått, höjd ca 9, längd 25 cm
Kuntoraportti
Fotringen med smärre nagg, mindre tillverkningssprickor
872988
Päivämäärä:
2021-02-03