Einar Höste, skulptur
Klubbat för:
700 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
EINAR HÖSTE (1930-2013) "Såpbubbelkorg". Korg i metall, i originalbox, mått 12 x 12 cm.
Proveniens: Familjen Marcus
Litteratur: Bo Sylvan, Einar Höste, 2005, avbildad s. 78.
Skador: Rostangrepp på korg
Kuntoraportti
871872
Päivämäärä:
2021-02-28