Armring
2021-02-05
871520
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARMRING, BROSCH, 1800-talets slut, motiv med hjort, originaletui medföljer, ben, armringens inre diameter ca 5,5 cm
PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
Ett horn av på hjorten på armringen, slitage på etuiet