Spelbord, 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat i mahogny, träskuren dekor av pärlstav, fronten med låda, konturerade ben, höjd utfällt 76, 89 x 44, utfällt 89 x 88 cm
Bruksslitage, ställvisa fanérskador, lösa fanérbitar medföljer, nyckel saknas
869531
2021-01-30