Ampel, 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
5 000 SEK
Arviointi
7 000 SEK
Kuvaus
AMPEL, empire, för ett ljus, brännförgyllda monteringar i mässing, dekor av faunhuvuden, turkosfärgad glasskål, botten med bladbeslag och pinjekotte, höjd 66 cm
Kuntoraportti
Senare skål
869526
Päivämäärä:
2021-01-30